Nová družstevní výstavba !!!

Pro všechny klienty a členy družstva Stavebního bytového družstva „SEVERNÍ MĚSTO“

Věc: Všem zájemcům o novou družstevní bytovou výstavbu

Vážení členové družstev, vážení vlastníci,
někteří z Vás se na nás v minulém období obraceli, zda naše družstvo bude pokračovat ve výstavbě nových družstevních domů. Dosavadní akce, v nichž jsme zrealizovali téměř 100 nových družstevních bytů v Hloubětíně, proběhla úspěšně, a to nejen co do kvality, ale – a to v současné době platí především – za výhodných cenových podmínek. Přirozeně jsme počítali s tím, že dojde k pokračování, a to i s firmou, s níž jsme našli společnou řeč nad novou výstavbou, a to jak v otázce kvality, tak i ceny. Bohužel však došlo k tomu, že prudký nárůst cen bytů v developerské formě výstavby znamenal, že se firmy vrhly na realizaci vlastních staveb.

Řada jednání, která jsme vedli, bohužel na problém vyšší ceny narážela. Podařilo se nám však zajistit určitou možnost pro zájemce, jejichž potřeba bydlet je velice akutní, a to způsobem, jenž již máme úspěšně vyzkoušený. Jedná se o pokračování spolupráce s firmou YIT STAVO, která nám nabídla převzít do družstevní výstavby již rozestavěný objekt s plánovaným termínem dokončení ve IV. čtvrtletí roku 2024. Jedná se o projekt Bachova na rohu ulic Mikulova a Bachova v pražském Chodově (nedaleko od metra), kde si zájemci mohou vybrat ze 47 nových bytů o dispozici 1+kk až 4+kk a velikosti od 37 m2 do 97 m2. V ceně jsou již zahrnuty parkovací stání a sklepy a pro byty dispozice 1kk a 2kk také kuchyňské linky. V současné době proběhla náročná jednání o cenách, jenž by nově vznikající družstvo (složené z několika pražských družstev včetně našeho SBD) bylo ochotné akceptovat a zájemcům o formu družstevní výstavby posléze nabídnout. Jedná se přibližně o tyto cenové relace:

Velikost bytum2náklad
1+kk38,4od částky 5 054 754 Kč
2+kk64,8od částky 7 065 057 Kč
3+kk83,9od částky 10 048 695 Kč
4+kk96,5od částky 10 223 860 Kč

Princip financování spočívá v tom, že o úvěr žádá družstvo, kterému uhradíte pouze 25 % z kupní ceny (maximálně můžete uhradit až 90 %) a zbytek mu splácíte formou měsíčních splátek po dobu 30 let. Nemusíte tedy žádat o hypotéku, neprocházíte složitým procesem prokazováním příjmů, a to ani ze strany banky, ani ze strany družstva. Po doplacení celé kupní ceny si můžete převést byt do vlastnictví, a to i před uplynutím lhůty 30 let. Tento způsob financování je výhodný zejména pro ty, kteří z různých důvodů nedosáhnou na hypotéku, protože je pro ně komplikované doložit své příjmy nebo se nechtějí, na rozdíl od financování hypotékou, zadlužit. Na rozdíl od financování hypotékou není vůbec důležitý věk budoucího člena družstva.

Abychom mohli pokračovat v jednání s našimi partnery, obracíme se na Vás s žádostí o projevení případného zájmu, abychom podle něj mohli argumentovat a docílit úspěchu při dalším jednání o cenách stavby.
Svůj případný zájem sdělte nejlépe na e-mail: dana.podhrazska@sbdsm.cz
nejpozději do 10. 11. 2023.

S pozdravem

Ing. Dana Podhrázská
ředitelka družstva

P.S. Zájemcům můžeme poskytnout plánky bytových jednotek